"Lepiej zobaczyć coś raz,
niż słyszeć o tym tysiąc razy”

Ukraina
Olesko, Podhorce, Złoczów, Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż

kwiecień-maj 2018

Olesko
  Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1441 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim. W 1629 r. na zamku w Olesku urodził się król Jan III Sobieski.
(więcej – wikipedia…)

Podhorce
  Zamek w Podhorcach – posiadający cechy obronne pałac w Podhorcach na Ukrainie. Został wzniesiony w I połowie XVII wieku dla hetmana Stanisława Koniecpolskiego.
Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem.
(więcej – wikipedia…)

Złoczów
  Zamek w Złoczowie – zabytkowy zamek, znajdujący się w Złoczowie. Od momentu jego powstania w latach 1634–1636 do roku 1772 oraz w latach 1918-1939 należał do Rzeczypospolitej, od 1991 r. na terytorium Ukrainy. Placówka Lwowskiej Galerii Sztuki. Wchodzi w skład szlaku turystycznego „Złota Podkowa Lwowszczyzny.”
(więcej – wikipedia…)

Chocim
Zamek w Chocimiu (ukr. Хотинська фортеця, tur. Hotin Kalesi) – budowla obronna w Chocimiu, na Ukrainie, usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim. Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1325, a prace nad nią trwały do 1380 roku. W roku 2007 budowla została zaliczona do „siedmiu cudów Ukrainy”.
Na przestrzeni wieków zamek był wielokrotnie uszkadzany i następnie poddawany remontom przez kolejnych użytkowników.
(więcej – wikipedia…)

Kamieniec Podolski
(więcej – wikipedia…)

Zbaraż
Zamek w Zbarażu (Nowym Zbarażu) został ukończony w 1626 roku. Twierdzę w typie palazzo in fortezza na polecenie Jerzego Zbaraskiego i Krzysztofa Zbaraskiego zaprojektował Henryk van Peene z Flandrii.
(więcej – wikipedia…)

Zapraszamy do filmoteki na filmy z podróży

SERWIS INFORMACYJNY BIURA PODRÓŻY "SAMSEJADE"

Z NAMI ZOBACZYSZ TO, CO INNI BĘDĄ PRZED TOBĄ UKRYWALI !
TYLKO U NAS OFERUJEMY SAME RAMY – RESZTĘ WYPEŁNIASZ TY !