"Lepiej zobaczyć coś raz,
niż słyszeć o tym tysiąc razy”

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie
Teneryfa - La Gomera

marzec 2020

Wyspy Kanaryjskie (hiszp. Islas Canarias, oficjalna nazwa jednostki administracyjnej Comunidad Autónoma de Canarias) – region Hiszpanii obejmujący archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczany do Makaronezji. Wyspy te tworzą 2 hiszpańskie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas. Region ma dwie stolice: Las Palmas na wyspie Gran Canaria – największe miasto Wysp Kanaryjskich oraz Santa Cruz de Tenerife na Teneryfie.
(więcej – wikipedia)
Lot Katowice – Teneryfa

 

Teneryfa
(hiszp. Tenerife) – Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży na wodach oceanicznych u wybrzeży północnej Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z częścią mieszkańców można się też porozumiewać w językach angielskim i sporadycznie niemieckim, w języku angielskim są też niektóre tablice informacyjne.

Santa Cruz de Tenerife jest największym miastem na wyspie i zarazem stolicą jej oraz prowincji Santa Cruz de Tenerife. Jest też, wspólnie z Las Palmas, stolicą autonomii Wysp Kanaryjskich.
(więcej – wikipedia)

Puerto de Santiago
Nadmorskie miasteczko w gminie Santiago del Teide na południowym zachodzie Teneryfy. Położone na wybrzeżu, przy małej zatoce, utworzonej przez spływającą do morza lawę, która stała się naturalnym falochronem. W ostatnich latach Puerto de Santiago stało się jednym z atrakcyjniejszych miejsc turystycznych na Teneryfie, a to ze względu na bliskie położenie Los Gigantes i Playa de la Arena.

La Gomera
Należąca do Hiszpanii wyspa, będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Siedzibą władz wyspy (cabildo insular) jest miasto San Sebastián de La Gomera.
Zaludniona przez Guanczów, odkryta przez Hiszpanów w XV w., częściowo podbita przez Jean de Béthencourta i stopniowo zasiedlana przez hiszpańskich osadników, który przejęli od Guanczów język gwizdów el silbo.
Krzysztof Kolumb zatrzymał się na La Gomerze w 1492 – był to jego ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki. Do dziś zachował się dom odkrywcy w stolicy wyspy.
(więcej – wikipedia)

Land Roverem przez La Gomerę
Wspaniałą całodzienna wyprawa. Wyspa zwiedzona na wskroś. Przeprawa promem Teneryfa – La Gomera. Góry, zakręty, wąziutkie dróżki, jazda na lusterko, plantacje bananów, degustacje, pokaz języka gwizdanego… Rewelacja!

Masca
Miejscowość leży na wysokości 600 m n.p.m. w masywie górskim Teno i daje początek wąwozowi o tej samej nazwie, który biegnie do plaży położonej wśród klifów Los Gigantes. W latach 60. XX wieku można ją było zwiedzić docierając do niej na wynajętym osiołku. Wzmożony ruch turystyczny rozpoczął się w latach 70. po wybudowaniu drogi od strony Santiago del Teide. Wioska posiada niewiele zabudowań (architektura kanaryjska).
(więcej – wikipedia)
Niestety – szlak turystyczny w wąwozie zamknięty. Niestety – lekka mżawka. Ale jakie cudowne tęczowe powitanie!

Garachico
Miejscowość należąca do regionu Santa Cruz de Tenerife. Zlokalizowana na północnym zachodzie Teneryfy na obszarze strefy Isla Baja (Los Silos, Buenavista del Norte i El Tanque). W związku ze skomplikowaną orografią, dzielnice tworzące miejscowość rozproszone są pomiędzy wybrzeżem a górami.
(więcej – wikipedia)

I STOP !!!  W ŚRODKU DNIA, NA ŚRODKU DROGI W GARACHICO !
POLICYJNA BLOKADA I POLECENIE POWROTU DO HOTELU !

KORONAWIRUS !!!

„Cóż było robić. Paweł ani pisnął. Wrócił do siebie i czapkę nacisnął…”

Zapraszamy do filmoteki na filmy z podróży

SERWIS INFORMACYJNY BIURA PODRÓŻY "SAMSEJADE"

Z NAMI ZOBACZYSZ TO, CO INNI BĘDĄ PRZED TOBĄ UKRYWALI !
TYLKO U NAS OFERUJEMY SAME RAMY – RESZTĘ WYPEŁNIASZ TY !