Tour de Tatra 2015

Zobacz film: "Góry moje..."

Moje Tour de Tatra 2015...

Chochołów - Sucha Hora [SK] - Oravice - Zuberec - Liptowski Mikulasz - Podbańskie - Szczyrbskie Pleso -
Smokovce - Tatrzańska Łomnica - Zdziar - Łysa Polana [PL] - Wierch Poroniec - Zakopane - Chochołów
[9-10 sierpnia 2015]

     Poranek w Chochołowie. Punkt startowy i planowana meta. Pożegnanie z "ekipą serwisową" - Olką i Marianem i w drogę. Jeszcze trochę w Polsce i granica ze Słowacją - Sucha Hora. Ludzkość jeszcze śpi, bo to niedziela i pora nadzwyczaj wczesna. Aquapark Oravice jeszcze zamknięty, porannej kąpieli nie będzie. Pora na wspinaczkę po górkach i dłuuuuugi zjazd do Liptowskiego Mikulasza.
Gorąco! Na orzeźwiającą kąpiel w Liptowskiej Marze nie bardzo można liczyć: bagienko lekko cuchnące. Ale skosztować trzeba, aby można było coś o tym powiedzieć.
     I w Tatry od południa... Tym razem dłuuuuugi podjazd, najpierw spokojny do Podbanskie, potem mocno na pedałki i ..... już Szczyrbskie Pleso! Po drodze jakaś szybka burza, trochę huku i wody chłodzącej. Na liczniku 114 kilometrów. Półmetek, pora na odpoczynek. Znalazło się miejsce (ostatnie!) w schronisku turystycznym za 20 euro. W hotelach i pensjonatach z czterema i pięcioma gwiazdkami na wszelki wypadek nie sprawdzałem, unikając pewnego szoku.
      Wczesnym rankiem coś nie daje spać... No tak! To wspaniały wschód słońca nad Tatrami! Widok z balkonu wart każdej ceny! A nad jeziorkiem cudownie. Cicho, spokojnie, ciepło... Ale cóż, pora w drogę. Powoli zostają z tyłu Smokowce, Tatrzańska Łomnica i piękne Tatry cały czas widoczne z lewej strony. Upominek za wczorajszą wspinaczkę - długi zjazd prawie do samego Zdziaru.
     Z Łysej Polany trochę wspinaczki na Wierch Poroniec i w dół do Zakopanego przez Cyrhlę. Z wielką przyjemnością odmówiłem sobie przejazdu przez Krupówki! Jeśli ktoś tam czekał z kwiatami i medalem - sorki.

Pętla się zamknęła! Chochołów! 213 kilometrów! Udało się! Polecam! Satysfakcja gwarantowana!!!
 

Profile topograficzne

Dzień pierwszy: Chochołów - Szczyrbskie Pleso  [09.08.2015]